Monday, September 3, 2012

02.09.12

Nii pole jälle nats aega kirjutanud. Igav ei ole veel kordagi igatahes hakanud. 3x jõusaalis ja ühekorra jooksmas on siis selle nädala saldo.. oleks võinud täna ka midagi teha aga magasin nii kaua ja olin natuke unine niiet jäi ära. Aga üldises mõttes jah hakkab elu siin vaikselt minema juba..
Nädala algusest veel selline asi meeles, et nüüd peab siis inglise keeles ka hakkama raamatut lugema, nimelt jah anti inglise keeles kohustuslik kirjandus.. Eestis ei lugenud kunagi inglise keeles raamatuid. Aga raamat tundub enam-vähem niiet pole probleemi. ( Graham Greene : The Quiet American )
Ma ei tea kuidas muidu Rootsi peredes kombeks on, aga mu perel siin kombeks teha pühapäeviti list ära mida terve järgmine nädal süüa teha, niiet saaks asjad ühe korraga ära osta. Sellist asja kuulen esimest korda, aga samas täitsa asjalik. :D
Tööpäevadest nagu rohkem ei oskagi rääkida, rutiin on sees, kool-kodu-trenn-kodu :D

Nädalavahetusse liikudes siis reede õhtul olime kodus, vaatasime jälle mingit filmi ning tegime koos perega süüa. Eile siis ärkasin üles, ja läksime hommikust sööma mingisse imelikku kohta, see oli selline, raske isegi öelda, nagu kodune kohvik vms. Asus nats linnast väljas, vana kiriku juures mille ümber oli toodud vanu maju, selline muuseumi ala. Ja siis selle kõrval oli sellises vanas majas olev kohvik. ( Pilte allpool )

Peale seda mõtlesime minna laadale, kuna terve suve vältel toimub igal pühapäeval linnas ühes pargis laat ning läksime sinna. Aga kuna vaikselt on juba sügis käes, siis seekord oli rahvast ja kauplejaid vähem. Edasi siirdusime Piteå muuseomisse. Asub täpselt siis linnakeskel, seal oli ka terve linna makett ( 1898 ) ning igasuguseid muid huvitavaid pilte ja asju. Peale seda tahtsime minna bowlingut mängima aga kohale jõudes selgus, et see avatakse alles kell 5 ning kell oli alles 3 niiet läksime koju ära.

Sel õhtul (ehk laupäeval) läksid hostvanemad oma tuttavatele külla, ning me läksime hostõega ta sõbranna poole jälle filmi vaatama. Kui film sai vaadatud tulime koju, ning majaees hakkasime autos mõtlema, et kell alles 22-23 ning võiks veel midagi teha. Tuli siis mõte minna veel ikkagi linnapeale, täpsemalt kohta Kalles, kus käisin ka eelmine nädalavahetus.. Mõeldud tehtud.. Koju jõudsin umbes 3, peale seda tegime veel henriga nats kino skypes ja magama sain päris hilja. Sellest tulenevalt olen nats väsinud täna olnud. Aga egas' midagi. Pilte ka nats :


Rootsi limonaad, umbes nagu meil kelluke.Pilt kohviku sisemusestSee pilt annab mõista, et pead nõud ise ära panema peale kasutamist. Täpsemalt siis kirjas, et sinu ema ei tööta siin. ( see tähendab, et kuna su ema ei tööta siin, ei ole siin ilmselgelt kedagi peale sinu iseenda, kes nõud ära koristaks laualt sinu järelt) 

Ns seal kohvikus


Pildid siis nendest kiriku ümber asetsevatest majadest (nagu väike vabaõhumuuseum)Linna makett (1898 a.)

No comments:

Post a Comment