Tuesday, September 25, 2012

25.09.12

Nii kuna pole nüüd jälle natuke aega kirjutanud siis mõtlesin seda täna teha.
Nädala sees toimuvast on natuke raske kirjutada, kuna see kõik tundub juba nii tavaline niiet räägingi eelmisest nädalavahetusest.

Reede oli ka selline rahulik. Peale kooli läksin otse trenni ning peale seda tulin koju ja tegime koos süüa nagu juba kombeks on. Peale seda olime nats aega niisama ning läksime hostõega ühe ta sõbranna poole. Olime seal 5kesi. Oligi siuke rahulik istumine pmst. Umbes 12 aeg tuli hostisa järgi ning tulime koju.

Laupäeval läksime hostperega kalale, seekord siis lõhekasvandusse. See asub Piteåst umbes 5km väljapool, mere ääres. Ilm on suht tuuline ja jahe aga mõnus oli ikkagi. Kuigi meil olid omad õnged kaasas, vaatasime et see õnge nöör on nats liiga õhuke (lõhe siiski suurem kala) ning igaks juhuks rentisime kohapealt õnged. Ja siis läksime püüdma.
Polnudki nii lihtne kui arvasin, et viskad õnge sisse ja tuleb. Umbes 20 läks aega ennem kui saime esimese kala. Võino mina sain. Kokku oli meil 4 peale 3 õnge. Minul enda oma, hostõel enda oma ja hostvanemad vahetasid. Üsna varsti sain ka teise kala:D Suured nad lõhe kohta polnud, umbes 1,5 kilosed mõlemad. Siis tegime väikse pausi, sõime võikusi ja jõime kohvi. Pärast pausi jätkasime, ning seekord oli siis hostõe kord. Ka tema sai umbes sama suure kala kui mina.. Aga seal oli ikka suuri kalasid ka, kuna kõrval olev kutt püüdis vähemalt 5-6 kilose välja :D 3 korda suurem kui minu oma. Igatahes jah, rohkem meil kala polnud vaja, mõtlesimegi püüda pühapäeva jaoks kui meil tulid külalised. 3st igatahes piisas. Läksime siis maksma, kilo oli 55SEKi mis teeb 110 eesti krooni ehk 7€. Kui kala oleks olnd üle 10 kilo, oleks puhastamine olnud tasuta, aga kuna meil oli 3 väiksemat kala mis kaalusid kokku umb 5 kilo siis maksime nats juurde.

Peale seda läksime koju, ning õhtu poole läksime külla hostpere tuttavate juurde. Elavad kesklinnas oma majas. Seal sõime ja rääkisime niisama juttu. See peretuttav näitas mulle oma tsiklit ka, 1800cc suzuki, päris nice :D Sain peale ka korra istuda, ikka mega raske ja massiivne:D
Nats aja pärast tõi hostisa mind ja hostõe koju, ise läks veel tagasi. Teres (hostõde) läks veel kuskile linnapeale. Kutsus mind ka aga ma see õhtu väga ei viitsind niiet olin kodus tsillisin arvutis.

Pühapäeval koristasime hommiku poole ja õhtuks tulid külalised. Arne (hostisa) vend tuli koos perega külla. Neil on 3 last, kõik õpivad praegu ülikoolis. Ise nad elavad veel rohkem põhjapool, Pajalas. See on suht Soome piiri lähedal 260 km meie juurest. Söögiks sõimegi siis seda kala mis eelneval päeval püüdsime:p

Selle nädala kohta ei oska midagi huvitavat rääkida, vb aint siis seda et täna oli tuletõrjeõppus. Olin extra rootsi keeles ja siis hakkas sireen tööle, pidime välja kõik minema. 20min passisime ja lasti tagasi sisse.

Igatahes pilte ka nüüd nats :
Reedel tegin kooli lähedalt pilte ka, igapäevasest marsruudist :
Kalakasvandus:
Kaladega XD

"See tuleb siitmaalt lahti võtta"


Enda toast veel paar :

Igapäevane liiklusvahendPontust ka (Billy)Tuttavate juures : 
No comments:

Post a Comment