Thursday, October 18, 2012

18.10.12


Nädalavahetusest siis natuke. Reedel käisime hostõega ta sõprade juures, poiss ja tüdruk. Kolisid just kokku ja tegid väikse soolaleivaka, palju rahvast ei olnud, mina, hostõde ja paar nende sõpra. Korter iseenesest suht väike selline, 2 toaline. Aga oma kodu siiski. Tiksusime seal nats aega ja umbes 12 paiku tuli hostisa järgi. Järgmine õhtu ehk laupäeval oli klassiõe sünnipäev. Pidas kodus seda. Midagi erilist ei oskagi välja tuua, umbes samasugune nagu Eestis. Me kinkisime kahe klassivennaga talle kommi ja Jäku pitsid. Ma olin kingi suhtes veidi umbusklik, kuna ei tea kas ikka tüdrukule sobib pitse viia, aga nad ütlesid et ta ongi teistmoodi tüdruk:D Sai ju 18 ka niiet läks loosi. Kink igatahes meeldis talle.

Hostisa on maja ees juba paar kuud nokitsenud, viis vanad kiviplaadid minema ning pani uued maha. Lisaks sellele istutas ka paar põõsast ja pani valgustid. Pühapäeva päeval aitasime hostõega tal siis asja lõpuni teha. Tassisime mingeid väiksed kive.. Pilt ka sellest.

Esmaspäevast alates läks igatahes ilm suht külmaks. Teisipäeval hakkas isegi lund tulema. Kui eile kooli läksin, oligi umbes 7cm maas ja -6 kraadi :D Oktoobri kohta päris külm. Aga no see oligi selline n.ö esimene väike lumi mis täna hommikuks oli juba ära suland. Täna oli soojem ka, umes 3 kraadi.
Teisipäeval vaatasime hostisaga fantastiliselt põnevat jalkat, Rootsi-Saksa mängisid. Seis oli juba 4:0 Saksa kasuks kui 60ndal minutil tuli Rootsi mängu tagasi ja hakkas kollitama. Lisaaja viimasel minutil oli skooriks siis 4:4. Kui viimane värav tuli, hakkasime hostisaga karjuma ja röökima. (Ta on suur jalkafänn, vaatab igat Rootsi ja ka muid tähtsamaid mänge) Igatahes see oli üks parimaid ja põnevamaid mänge mida näinud olen!

Mõtlesin kirjutada ka nats rootsi tähtedest võino õigemini kuidas nad hääldavad neid teistmoodi.
Esimene on siis rootsi hääldus, teine eesti

Å=o
O=u
U=ü
Y=jü

Väike aga on ka juures, nimelt kuigi rootsi keeles o=u, siis osade sõnade puhul on o ikka o..

Näide : Också (okso) - ka ; Bor (buur) – elama,elab

See teeb vahest asja keeruliseks, kuna kui näen mingit sõna mida pole kuulnud varem ja sisaldab o tähte ei teagi kas hääldada siis o või u :D 

Pilte : 


Uus majaesine


Extra rootsi keele tunnist üks pilt


Lumi


Lumi2


Vahetunnis lebotamas


Abimaterjal

No comments:

Post a Comment