Sunday, October 28, 2012

Esimene vaheaeg

Kuigi koolis väga raske pole siis ikkagi terve see nädal ootasin juba vaheaeg.. Ja nüüd ongi see lõpuks käes. Kõigepealt siis vaheaja plaanidest :
Homme ja ülehomme otsin endale mingit tegevust, vb kinno või midagi.
Ja kolmapäeval lendame siis Stockholmi ja sealt lähme bussiga või rongiga Uppsalasse (Stockholmist 100km) 
Rootsis on see normaalne, et isegi riigis sees reisitakse lennukiga, vahemaad on lihtsalt palju pikemad kui Eestis. Näiteks lennukiga lendab Luleåst Stockholmi 1,5 tundi, autoga sõidab sama maad midagi 10 tunni kanti.. Eks järgmine kord kirjutan siis täpsemalt mida nägin ja tegin Uppsalas, praegu võin nii palju öelda, et kuna hostpere sugulane õpib seal linnas ülikoolis, siis mina ja hostõde ööbime tema juures, vanemad hotellis. Käime niisama linnapeal ja lähme ülikooli ka vaatama.

Nüüd siis sellest nädalast, suhteliselt kiire ja lebo nädal. Sai suht palju trenni ka tehtud, 3 korda saalis, sulgpalli ja hokit ka ühekorra.
Neljapäeval käisime hostisa ja õega sulgpalli mängimas. Arne rentis kohalikust tennisehallist siis ühe platsi tunniks ajas. Mängisime kordamööda suht. Väga vinge oli, sulgpall võtab ka ikka läbi:D Isegi eile andis veel käelihas natukene tunda. 
Reedel oli siis bollspel'is (mu valikaine, pallimängud) hoki. See sisehall asub koolist nats eemale niiet läksime jala sinna. Kuna Rootsis on hoki suht popp, siis ka paljud mu sealt bollspel'i klassist harrastavad ka seda. Eino seda oli näha ka, meid jaotati kaheks grupiks, head ja halvad :D ma mängisin muidugi halbades. Ma jää peal seisan pysti ja isegi uisutan nats aga jah, päris keeruline on ikka mängida. Jalad väsisid ka päris kiiresti ära ja hakkasid valutama. Kokkuvõttes oli päris lahe, aga leian, et hokit on siiski palju ägedam vaadata kui ise mängida.
Reedel tulin siis peale kooli koju, sõin ja läksime hostõe ja ta sõbraga veeparki nimega Pite Havsbad. See on suht kuulus siin, võino suvel selline turismikoht. Ka praegu oli seal Norrast ja Soomest inimesi. Suuruse poolest vb midagi Pärnu veekeskuse sarnast, ainult et siin oli rohkem atraktsioone. Põhiliselt lasimegi torudest alla ja lebotasime mullivannis :D 
Peale veekeskust läksime otse kinno, uut James Bondi vaatama, Skyfall. Vaatasin, et Eestis tuleb see alles kinodesse 2.november aga jah, ma nägin juba reedel ära selle. Päris äge oli, soovitan. Kuid samas, milline Bondi film poleks siis äge..

Eile oli selline rahulik, ärkasin, sõin ja siis tuli üks sõber Andreas meile järgi. Läksime mootorsaanide messile. Võino pigem võiks öelda selline lahtiste uste päev. Sai erinevaid masinaid vaadata/katsuda. Nats aja pärast tuli hostisa ka sinna järgi. Ta uuris/rääkis kaua selle müügimehega, kuna vb soetame ka uue masina. Hetkel on meil ka mootorsaan aga see on mingi igivana, 80ndatest :D

Ahja Rootsis on ametlik mõõteühik ikkagi kilomeeter nagu meilgi, aga vanast ajast vist kasutavad rootsi miili ka. Võino seda jah kasutatakse isegi rohkem kui kilomeetreid. Kui küsida kellegilt kaugel elad nt koolist siis vastatakse tavaliselt et nt 2 miili. 
1 rootsi miil = 10km

Pilte : 


Hostvanematest ka üks pilt. Arne - Karin


Reedel oli koolis megahea toit!!


Hokii


Saanimess


Saanimess 2


jou


Pite Havsbad, netist võetud pilt

No comments:

Post a Comment