Tuesday, November 6, 2012

Vaheaja kokkuvõte

Nii kirjutan siis vaheajast nats, võino täpsemalt sellest mis reisil toimuus.
Kolmapäeval lendasime siis Stockholmi, sealt võtsime takso ja sõitsime Uppsalasse (kuulus ülikoolilinn). Taksoga läksimegi otse hostpere sugulase, onutütre juurde kes elab Uppsalas ühikas ja õpib seal ülikoolis. Kohale jõudes oli seal mitu suurt korruselamut, kõik tudengite omad. Esimesel korrusel paiknes pesuruum mis oli pesumasinaid täis. Seal sai siis pesu pesta.
Toad ise on sellised väiksed, vetsu ja dussiga. Köök oli ühine 12 inimese peale. Köögis oli lukuga oma kapp, mitu kylmkappi mis oli osadeks jaotatud jne. Kõik vajalik oli ühesõnaga olemas.
Etteruttavalt ütlen, et seal ühikas olime kokku siis 3 ööd. Vanemad ööbisid hotellis.
Neljapäeva algas sisi sellega, et läksime selle tudengist sugulasega kooli kaasa. Btw, ta õpib arstiks. Loenguid oli tal ainult selleks päevaks 2 ning esimene hakkas kell 8 ja seda pidas inglise keeles mingi asiaadist proffessor. Teemaks oli inimese kuulmine. Esimene tund sain isegi aru ja kuulasin, teine tund läks aga asi päris keerulises ning hakkasin telost hoopis uudiseid lugema. Aga igatahes oli see päris kasulik käik, sai natukene aru milline see ülikooli loeng välja näeb.
Hiljem käisime linnapeal niisama ringi ja shoppasime ka. Õhtul käisime Tai restoranis. Keris päris hästi.

Reedel sõitsime Teres'iga teise linna nimega Västerås. Läksime ta kirjasõbrale külla, kellega ta on mingi 10 aastat kirjutand. Ta tutvustas ka meile linna ja värki. Õhtu poole tulime Uppsalasse tagasi ja läksime otse sööma, Aasia restorani. Seal oli buffee kus pakuti sushidest kuni magushapu kanani välja. Sööma tuli kaasa ka hostpere ristipoeg, kes õpib Uppsalas juristiks. Käisime tema korterit ka vaatamas. See oli päris korralik ikka, täiesti kesklinnas, suurem tuba kui seal ühikas jne. Ideaalne ühesõnaga. Hiljem läksime sinna teise ühikasse tagasi kus ööbisime. Ahjaa ühika kohta selline huvitav asi ka, et iga õhtu kell 10 karjutakse aknast välja. See komme pidi olema juba mitukümmend aastat vana ja selle läbi elatakse õppimisest tulenevat pinget välja vms :D Suht kummaline igatahes.
Laupäeval läksime siis hommikupoole tagasi Stockholmi. Seiklesime vanalinnas ja käisime poodides. Vanalinnas vaatasime selle valvurite vahetuse ka ära kuninga lossi juures kuigi ma arvan et ma olen seda juba näinud. Õhut poole läksime hostema õe juurde kes elab kesklinnast umb 5km. Sinna läksime metrooga.
Pühapäeval võtsime uuesti metroo, sõitsime ühe peatuse edasi ja käisime mingis kaubanduskeskuses. Tagasi aga jalutasime. Siis võtsime kohvrid ja läksime lennujaama. Ongi kogu muusika.

Täna sai sisse ka magatud ja üsna normilt. Tegin luugid lahti 9:20... viimane hommikune buss läks 9:39 niiet poleks jõudnud selle peale. Järgmine buss oleks läinud umbes pool 2. Lollilt pikk vahe seal sees! Igatahes pidin ratta siis võtma. Sellega oli ka igavene jama, see on viimasest sõidukorrast ( umb. kuu aega tagasi) koguaeg õues seisnud niiet kõik oli jääs. Lukk, pedaalid ja pidurid. Muu sain kiiresti korda, aga lukk ei tulnd lahti niiet pidin toast veel vett tooma, et lukk lahti saada. Kogu see värk võttis nii kaua aega, et kooli jõudsin lõpuks pool 11, esimesse tundi hilinesin 1,5 tundi :D (kool hakkas kl 9, rootsi keelega 9:00-11:15)

Ja nüüd vaatamata väiksele jalavalule lähen jooksma, pole ammu käind. Peale seda sauna ja siis hostisaga jalkat vaatama.

Votnii,

Bilder :


Seal loengus


Uppsala ülikooli peahoone seest


Mingi huvitav silt Uppsalas


Västeråsist üks pilt


Seal ristipoja korteris

Korter2


Rongijaam Stockholmis


Natss lollitamist


Uppsalas


Stockholm


Tüüpiline fika (väike vahepala) koolis kui on pikad vahetunnidNo comments:

Post a Comment