Thursday, December 13, 2012

Jõulude ootuses


Nii mõtlesin siis täna kirjutada nats.. Viimasel ajal kuidagi laisk olnud sellega.
Igatahes lõpuks on ka siinmaal korralik lumi maas.. Paar nädalat tagasi oligi naljakas olukord kus Tallinnas oli mingi räige lumetorm jne aga siin oli maa peaaegu must.. Nüüd siis lumemuret enam pole. Igapäev ikka tuleb ja praeguseks on juba 15cm maas. Võrdluseks siis et talvel pole midagi ebatavalist ka 1,5 meetrine lumi.

Igatahes nats aega tagasi pidasin kodus ka enda sünnipäeva.. see oli umbes üks nädal peale mu õiget sünnat. Rahvast oli umbes 13, nii mu klassikaaslasi kui ka hostõe sõpru kes on mu sõpradeks ka saanud. Suht fun oli.. kuulasime mussi, tantsisime, sõime kooki ja ns jaurasime kuskil 12ni. Siis läksid osad koju ja me läksime linna veel edasi..
Kokkuvõtteks olin nädalavahetust väga väsinud kuna ka sünnipäevaeelsel õhtul (reedel) sai pidutsetud.

Nats aega tagasi panime siis jõulukaunistused ka üles.. nii sees kui väljas. Mu hostpere võtab seda asja päris tõsiselt võino vähemalt kaunistusi on ikka palju rohkem kui päris kodus.. lisan pilte ka

Hokit olen ka käinud vaatamas paar korda... meeskond millele pöialt hoian ( Luleå ) läheb päris hästi. Rootsi liigas ollakse esimese kolme hulgas.. panen paar videot ka siia hoki mängu avamisest.. siis saate ka aru et suht äge show käib ikka algul.


See video on siis enne võistkondade platsile tulekut


Panen lingi kuna ei saanud siia keskkonda videot üles laetud. See on see koduvõistkonna jääletulek siis


Täna tähistatakse Rootsis Lucia päeva. See on selline jõulupüha siin millega tähistatakse kuskil Sitsiilias elanud pühakut nimega Lucia.. Sellega päevaga kaasnevad siis mingisugused väiksed kontserdid koolides kus koorid esinevad jne.. Paljudes Rootsi piirkondades valitakse ka oma Lucia tüdruk.
Selle päevaga kaasneb ka komme, mille kohaselt tuleb üleval olla terve öö ( 12vastu13 ). See komme on siis ikka rohkem noorte hulgas levinud..

Igatahes kutsusid mu klassikaaslased eile klassivenna poole, et prooviks ka siis seda Lucia päev tähistada ehk hommikuni üleval olla. Mõeldud tehtud :D Kuna klassivend Hannes elab kiviviske kaugusel läksin siis 12ks õhtul tema poole. Olime 4kesi. Mina Elin, Hannes ja Johan. Kohale jõudes läksime kõigepealt bensukasse, et snäkke vms ka juurde osta. Tagasitulles hakkasime siis filmi vaatama, selles lähemalt ei hakka rääkima, kuid vannun et pole kunagi midagi nii sick'i näind. Peale seda rääkisime nats veel juttu ja hakkasime fifat mängima. Olime ühe mängu alles Hannesega teind kui vaatasime, et teised olid juba ära vajunud :D Mis siis ikka, tegime üks tunnikese veel ning lõpuks tõi Hannes mind autoga koju. Magama sain umbes 5 paiku.. Kokku magasin eile öösel umb 2,5h. Sellest tulenevalt ma imestangi et ma praegu eriti väsinud pole, isegi koolis mitte

Kui ilmast rääkida siis on siin paar päeva juba päris krõbe ka olnud.. paar hommikut on olnud -21.. pole just meeldiv bussi oodata, eriti kui buss veel hiljaks ka jääb.. õnneks on nii kylm olnud ainult paar päeva aga samas lisa on veel tulekul..

Rohkem nagu ei oskagi lisada, arvan, et järgmine postitus tuleb peale jõule.

Pildid :


Millalgi sai juuksuris ka käidud


Sünnipäev


Sünnipäev2


Valgustus


Eeter, Peeter, termomeeter
See on siis Lucia õhtust.. hakkasime just filmi vaatama


Koolis oli ka Lucia kontsert


Jõulud kodus


Jõulud kodus2

No comments:

Post a Comment