Thursday, January 3, 2013

Jõulud ja aastavahetus


Nonii, taaskord kirjutan siis midagi.. Vägisi kipub blogi unarusse jääma, meeles nagu on küll et peaks kirjutama aga nii palju muid asju tuleb vahele. Täna võtsin siis ennast kokku.
Enne jõule siis reedel käisin klassikaaslastega väljas, klubis nimega Challenge. Seal on suht norm, aga kahjuks on see umbes 1 kord kuus 18+, tavaliselt on 20+. Rahvast oli palju, nagu alati kui 18+ on. Paar pilti sellest ka.
Jõuludest siis..
Pühapäeval 23ndal sõitsime siis hostisa õe juurde, kes elab minu linnast umbes 220km kaugusel Umeås. Olime seal 2 ööd ja jõulud veetsimegi seal. Siin on kombeks jõulud (24.) veeta siis suurema pereringiga niiet kohal olidki hostisa õed-vennad koos oma peredega ja hostisa enda vanemad kah. Kokku oli rahvas umbes 20. Jõuluõhtu ise oli siis selline et sõime, rääkisime juttu, lahendasime mingeid mõistatusi ja jagasime kinke.. Kummaline mu jaoks on see, et siin ei pea salmi ega midagi lugema. Kingi peal on silt kellele see on ja võib lihtsalt olla  ka selline mõistatus või väike riim, et mida see sisaldab aga see ei pea tingimata olema. Kingid olid kuuse all hunnikus ja üks hetk siis jagati kätte. Kuna rahvast oli nii palju siis võttis see umbes tunnikese :D

Peale jõule olin suht kodune.. väga erilist midagi ei teind. Üks õhtu käisime hostõega ja ta sõpradega veel väljas aga see oli suht selline igav õhtu. Midagi erilist ei toimunud. Siis suusatamas olen ka nüüd vaheajal käinud ikka 4 korda vist.. Ülimõnus ikka kui rada on nii lähedal, umb 200m. Jala 4 minutit. Üks kord on meeles, et rada oli ikka suhteliselt puises seisukorras, mingid tarkpead olid seal mootorsaanidega sõitmas käinud... Aga muidu on rada täitsa enamvähem. Hostisa ütles et ükspäev peaks käima Piteå lähedal päris korraliku raja peal ka, kus toimuvad suuremad võistlused ja asjad ning kus käivad kuulsad suusatajad treenimas. Seal pidi rada olema 24/7 väga heas korras niiet eks näis.
Vanaasta õhtul siis nagu plaanitud oli, läksin klassivenna juurde majapeole. Esimest korda elus olid vist plaanid vanaaasta õhtuks nii ammud selged :D aga jah igatahes alguses oli kodus selline pidulik õhtusöök, külalised olid ka. Peale sööki kuskil 21 ajal sõitsime hostõega siis mu klassivenna juurde(ta oli ka kutsutud). Selle õhtu kohta midagi erilist ei oska öelda, sai uute inimestega tuttavaks ja uus aasta korralikult ikka vastu võetud aga võrreldes Eestis oldud aastavahetustega oli natukene lahja. Kuskil kella kolme aja saime mu klassiõega koju, auto jätsime sinna. Eile tõime auto ära sealt..
Hostvanemad plaanivad uut autot ka osta niiet vaheajal käisime erinevates autosalongides vaatamas ja proovisõite ka tegemas.. Kaalusid Toyotat, Volvot ja Opelit käisime ka vaatamas. Aga nüüd on siis selge, et autoks tuleb Volvo V60, 4WD, hobujõude oli kuskil 150 kandis.. Proovitiir sellega oli päris mõnus niiet ma olen ka rahul :D Järgmine nädal peaksime kätte saama..
Ilm on siin ka vahepeal suht külm olnud, enne jõule viskas peaaegu 30 ka ära, kuid nüüd siin uue aasta alguses on sula olnud nagu Eestiski. Täna läks uuesti külmaks, praegu on vist kuskil -15. Niiet siin on olnud nats selline varieeruv see ilm.

Tüüpiline päev vaheajal nagu täna näeb siis välja selline : ärkasin pool2 :D ( tavaliselt nats varem ), sõin, vaatasime telekat. Siis läksin jõukasse, peale trenni tulin koju, mängisime kaarte ja jõime kohvi ning nüüd kirjutan blogi, hiljem teen väikse fifa. Ahja sain hostõe sõbralt laenuks xboxi ka kuna ta ise ei mängi, niiet see ka nüüd olemas :D 

Aga rohkem nagu ei oskagi midagi lisada, pildid räägivad enda eest ka natukene : Koolist veel üks pilt.. Abdulah'igaRattad jäävadki vist välja :D Aga nagu näha siis lund on korralikult


Suusatama minek


Unustasin kirjutada aga enne jõule käisime ja tõime kuuse ka ise ära suvila lähedalt.


Fifa!!


Kluppi minek


....


Kinkide jagamine hostisa õe juures


Kingid käes, rõõmus tuju


Kingid siis mis sain


Parimm külmutatud pitsa!


Vanaaasta õhtul kodus, eelroog


Saluudi laskmine
AV peol, hostõe ja koolikaaslasega


AV

1 comment: