Sunday, January 20, 2013

Pool aega oldud

Nii mõtlesin siis juba ammu, et kirjutan blogi peale tänast päeva. Täna oli siis see päev kui ma elus esimest korda maitsesin rootslaste (eriti siin põhjas) rahvustoitu nimega surströmming. See on siis eesti keelde otse tõlkides hapu räim. Kõige vast suurem asi ongi selle juures, et see lõhnab lihtsalt jubedalt. Tavaliselt surströmmingu purki toas lahti ei tehta, minnakse kas õue või siis vett täis lastud kraanikausis vee all. Kuna õues on suht külm siis tegime toas vee all selle purgi lahti. See au jäeti siis mulle. Käis selline plõks ja nagu mingit vedelikku hakkas voolama (purk oli käärimisprotsesside tõttu rõhu all).
Aga jah, kuna tegu on niivõrd spetsiifilise toiduga, siis isegi rootslased jagunevad kaheks. Osadele meeldib see ja maitseb, teistele mitte ja mõned nagu näiteks minu hostõde Teres pole seda kunagi isegi maitsnud. Ütleb et see lõhn on lihtsalt nii jube et tema ei suuda. Hostisa on ka ainult paar korda elus maitsnud aga selle eest hostema jaoks on see suur lemmik.
Süüakse siis teda tavaliselt sellise krõbeda leiva peal, sibula, kartuli ja hapukoorega. Ma ei saa öelda, et see nüüd eriliselt hea oleks olnud, aga samas viga polnud midagi ja süüa kõlbas. Surströmmingu proovimine oli üks asjadest mida kindlasti vahetusaasta jooksul tahtsin ära proovida niiet selles mõttes on süda nüüd rahul.

Kui nüüd kaugemasse aega tagasi minna, siis paar nädalat tagasi sain ka lõpuks oma teise paki Eestist kätte. See tuli üle kuu aja, niiet vahepeal kartsin juba et pakk on postis kaotsi läinud. Olgu siinkohal veel öeldud, et esimene pakk tuli nädalaga.

Mõni aeg tagasi saime kätte ka uue auto. Käisime mitmete erinevatega proovisõitu tegemas kuid kõige rohkem meeldis hostisale Volvo niiet selle kasuks saigi siis otsustatud. Täpsemalt on tegu siis Volvo V60 AWD 120kw. Astub edasi täitsa reipalt. Väga mõnus auto igatahes.

Sellest nädalavahetusest siis veel võib-olla nii palju, et reedel tegime sushit kodus. Päris head kukkusid välja, ning kogus sai ka päris suur, 70tykki :D Sai süüa ühesõnaga nii palju kui jaksasin.

Ilm on siin olnud ikka talvine, külma pole nüüd õnneks nii palju olnud, tavaline on kuskil -10. Aga kuna hostisa sõnul on jaanuar kõige külmem kuu siis ei imesta kui siin veel viskab jälle mingi hetk üle -30.

Aeg on läinud ka nii märkamatult kiiresti, et imelik on lihtsalt. Alles nagu oleks siia tulnud kuid juba on pool aega oldud. Aeg on kiirelt läinud, kuid samas ma tunnen, et oleks siin juba veel kauem olnud. Selline kaheotsaga asi. Aga see teine pool aastast läheb nüüd veel kiiremini, see on kindel.

Pildid :


Pakk kodustSain enda pärisvanemate jõulukingi ka kätte:)


Arne vana autoga hüvasti jätmas


Uus autoUus auto2


Sushiõhtu


SushidSurströmming
Niisama pilte maastikust ka
No comments:

Post a Comment