Sunday, February 3, 2013

Veebruar


Mõtlesin täna siis jälle natukene kirjutada...
Alustades siis eelmisest nädalavahetusest. Laupäeva-pühapäev oli meil YFU (see organistasioon millega siis olen) keskaasta seminar. Laupäeva hommikul sõitsime hostõega Luleåsse kuskile kirikusse/kultuurimaja.. See oli ka nagu huvitav maja ,et samas see oli nagu kirik aga samas kultuurimaja, ütleme nii et nagu ülimoodne kirik mis tegelikult nägi välja nagu tavaline maja. Eestis pole kunagi käinud sellises.
Seal saime siis kõikide vahetusõpilastega kokku kes siin Norrbotteni maakonnas on. Kokku on meid 10. Üldiselt siis rääkisime juttu jne kuidas kellegil läinud jne. Õhtul oli siis selline söömaaeg kus saime maitsta erinevaid toite. Kõik pidid kaasa võtma või seal kohapeal tegema mõne toidu mis on nende riigile omane. Ma tegin siis tavalise kartulisalati, enamvähem tuli normaalne välja :D
Järgmine päev jätkus pmst samamoodi edasi. Saime nt kätte ka oma kirjad mille Rootsisse saabudes olime endale kirjutanud.. Päris huvitav oli lugeda enda mõtteid ja emotsioone augustist. Igatahes lugesime läbi ja tegime uued lõppaasta seminari jaoks.
Aga jah, nüüd oli juba näha et pmst kõik vahetusõpilased räägivad juba rootsi keeles, ainult üks jaapani tüdruk ja brasiilia poiss rääkisid veel pooleldi inglise keeles.

See nädalavahetus oli ka siis päris tegus. Reedel läksin sõpradega välja. Taaskord oli selleks siis klubi nimega Challenge kuna seal oli 18+ õhtu. Selgitan siis juurde, et see on umbes kord kuus +18, muidu on +20. Ja rahvast on alati suht palju, kuna see on ainuke norm klubi siin kuhu saab alates 18 sisse. Üks teine klubi on ka aga see pole nii hea. Peale klubi läksime veel jala klassivendadega Max'i (Rootsi kiirtoidukett). Niiet kokkuvõttes koju jõudsin kuskil 3-4 aeg.

Eile siis suurt midagi teha ei viitsind, lebotasin niisama ja värkki. Õhtul tulid külalised, võino tähistasime seda, et hostisa venna tütar kolis koos oma mehega ka Piteåsse. Siis oligi selline pidulik õhtusöök koos meie pere, hostisa vend koos oma naisega ja hostisa venna tütar koos mehega.

Eile hakkas hostisa siis rääkima, et märtsis toimub siin lähedal Botnia suusamaraton . Et võiks minna nagu. Valida saab 50km ja 20km vahel. Alguses ma mõtlesin küll, et krt see 50 liiga palju vast ikka, pole see talv nüüd nii meeletult palju ka suusatamas käinud aga hostisa ütles ikka, et seame selle eesmärgiks ikkagi. Nüüd hakkamegi paar korda nädalas treenimas käima, eks siis lõpuks ikka otsustan kumma distantsi valin. Pole kunagi ühtegi maraton läbinud, max olen vist ühe korraga 15km suusatanud niiet eks siis ole näha :P
Täna käisime siis ühte suusarada ka vaatamas. Võino seal on murdmaa rajad ja siis saab veel slaalomit ka sõita. Selline suusakompleks. Täna oli suusatamiseks nats liiga külm, aga mingi päev lähme sinna sõitma ka. Muidu olen siin kodulähedal suusatamas käinud.


Pildid:


Mingid jaapanipärased riisipallid #YFU seminar


#YFU seminar


#YFU seminar


Kõik erinevad toidud siis #YFU seminar


Kirjad #YFU seminar


Hammaste pesu #YFU seminar


Mingi plakati tegime ka #YFU seminar


Nõlv


Panoraamvaade suusakompleksile

No comments:

Post a Comment