Sunday, March 24, 2013

Peaaegu kevad

Hejhej!

Täna mõtlesin siis taas kirjutada. Ühtteist on taas tehtud niiet paras aeg uus post ära teha.

Igatahes kooli lõpuni enam väga palju aega ei olegi. Kõik ootavad juba pikkisilmi studentveckat. See siis viimane koolinädal kus toimub igasuguseid üritusi. Nt kooliball ja tunnistuste saamine. Ja kuna seda siis nii väga oodatakse, on iga aasta tehtud ka n.ö päevade lugemine lõpetamise päevaks. Ehk kui on juba alla 100 päeva jäänud siis tublimad klassid okupeerivad mingi seina kuskil kooli peal kus siis hakatakse päevi lugema kooli lõpuni. Aga seda siis teevad nagu ainult viimast aastat olevad õpilased. Meie klass tegi siis ka ning ma pidin ka numbrid tegema, 40,41 ja 42. Pilte näeb allpool. Mõni aeg sain ka kätte oma lõpetamise mütsi mille olime juba sügisel ära tellinud. Selline sümboolne asi siis mis kõik lõpetajad endale tellivad.

Hokit oleme ka viimasel ajal päris palju vaatamas käinud. Rootsi meistrivõistlused on käimas ning kuna meie võistkond Luleå sai edasi alagrupist ning läks kokku Göteborg'i tiimiga nimega Frölunda. Kokkuvõttes võitsime mängud 4:2 ning saime edasi. Eks ole siis näha kui kaugele jõuame.. võiks SM'i ära võita!

Üks nädalavahetus käisime hostõe ja kahe sõbraga Rootsi-Soome kaksiklinnas Haparanda-Tornio. Minu linnast on see 175km kaugusel. See asubki siis täpselt kahe riigi piiril, ainult selline väike jõgi on vahel. Seal süsteem on  selline siis et neil on vist isegi samad kiirabi ja päästeteenistus ning lapsed käivad ka samas koolis.. Nt üks segagümnaasium asub vist Rootsi poole peal. Igatahes jah, huvitav oli! Peaasi mille pärast läksime oli Ikea muidu, aga boonusena sai Soome poole peal odavamalt käia aktsiisikaupu ostmas.

Tagasisõites käisime õhtul veel Luleås ühel kontserdil kus saime siis laivis näha.. euphoriat ehk Eurovisiooni laulu 2012 võitjat Loreeni... Päris võimas hääl on ikka tädil. Ja tagasisõites nägin siis esimest korda virmalised ka ära.. mitte just eriti tugevat aga siiski!

Tänasest päevast ka siis natuke. Hommikul vara kui veel magasin helistas hostisa mulle et dvj ma olen prg väljas aga aja voodist püsti ja söö ja siis lähme uisutama, väljas on nii ilus ilm! Noh eilne oli nats pidune niiet olin suht väsind aga ajasin siis püsti ennast. Aga see mis siis lõpuks ees ootas oli väga väga mõnus. Oli soe, päike paistis ning uisk libises hästi. Mere peale oli siis täpsemalt tehtud uisu,suusa ja niisama kõndimise rajad. Kuna oli väga ilus ilm siis oli ka rahvast väljas päris palju. Igatahes me rentisime mingid sellised nats pikemad uisud, ise võtsime kepid kaasa niiet täitsa suusatamise tunne oli. Vinge!

Nüüd mul on ainult 3 päeva kooli ja kolmapäeval hakkab uuesti vaheaeg mis kestab 1,5 nädalat. Ja mul ju tegelikult just oli vaheaeg, 3 nädalat tagasi. Niiet jah, ei oska kommenteerida.. Rootsis on lebo! :D

PILTEPILTEPILTE


Hostõde tuli Taist tagasi ja tõi nats nänni


Minu numbrid studentvecka lugemise jaoks


Osad puudu aga midagi taolist siis... Kui see antud päev juba möödas siis lihtsalt kriipsutame üle


Hostõe number 77, ta on ikka suht hea joonistaja :D


SOOME1


SOOME2


Soome poole peal.. See Ikea seal juba Rootsi, jõgi on vahel


SOOME3


Riigipiir


Vedasin hostõe mäkki.. ta tglt vihkab seda :D


joujou mäkis


Virmalised


Studentmössa ehk lõpetamise müts


Müts2


Luleås hokit


Rõõmsad hokisõbrad peale mängu kodusUisutamas


Arnega
Selline värk oli tehtud siis mere peale
No comments:

Post a Comment