Saturday, March 2, 2013

Sportlovet och lite om februari
Tere kõigile!

 Aeg läheb üha kiiremini ja kiiremini. Ongi märts käes ehk esimene kevadkuu. Kevadine meeleolu on ka siin, kolmapäeval oli juba 10 kraadi sooja!! Aga see on siiski natukene ebatavaline Piteå kohta. Hostisa ütles et sama hästi võiks ka -30 praegu olla. Niiet jah.
Pole jälle kaua kirjutan, eks hakkan siis kuskilt peale.
Koguaeg olen nagu midagi teinud aga kui nüüd siia kirjutama pean läheb raskeks :D

Igatahes paar nädalat tagasi käisime sellises linnas nagu Jokkmokk kus toimus igaaastane Jokkmokki talvelaat. See linn asub umbes 200km veel rohkem põhja pool niiet tavaliselt on seal kuskil -30 külma aga meil vedas niiet oli umbes -15. Linnast siis nii palju veel, et see peaks olema selline saamikultuuri pealinn Rootsis, vähemalt ma sain nii aru.
Laat ise oli päris huvitav.. sai näha saami käsitööd ning sõime ka põhjapõdra liha. Sinna oli kohale tulnud ka teisi vahetusõpilasi niiet nendega sai ka nats juttu räägitud. Tagasisõites nägime põhjapõtrade karja tee ääres, see oli megaäge :D Nad ei kartnud autot vms, lihtsalt kõndisid tee ääres ja otsisid lume alt süüa.. Eestis sellist vaatepilti ei kohta.

Alates eelmisest nädalavahetusest hakkas mul vaheaeg. Vaheaja nimi on sportlovet ehk spordivaheaeg niiet sel ajal sõidavadki paljud perega suusatama või kuskile soojale maale. Kuna mu hostõde Tessan läks ka sõpradega Taisse siis jäin hostvanematega üksi. Aga lõppkokkuvõttes on see vaheaeg siiani väga tegus ja äge olnud.

Eelmine laupäev ehk vaheaja alguses käisime mootorsaanide Rootsi meistrivõistlusi vaatamas. See oli päris vinge. Paljud inimesed olid ise ka saanidega kohale tulnud.. ma pole kunagi varem nii palju mootorsaane näinud korraga :D Siin on ikka hoopis teine mootorsaanide kultuur.. Eestis vaata et puudubki selline asi.
Samal õhtul läksin siis hostvanematega stugale (rootsi k. suvila). Esimene õhtu olime niisama, käisime hostema nõol külas kes elab seal samas. Igatahes selline tore ja ilus vaikne kant. Piteåst asub umbes 25km kaugusel. Järgmised 3 päeva sai siis sisustanud mootorsaaniga trippimisel. Väga väga vinge oli!

Ja nüüd viimased päevad olen suht kodune olnud üldiselt. Kolmapäeval käisin suusatamas, neljapäeval trennis ja poodides ja eile ka trennis. Täna on klassivenna sünnipäev kuhu olen õhtul minemas. Tal mingi koht linnast väljast renditud niiet eks ole siis näha.:P
Nüüd igatahes on neli nädalat veel kooli ja siis on taas vaheaeg. Ja üks väga hea uudis on ka see, et broneerisime Soome, Levile maja niiet lähme sinna 1-4 aprill suusatama. Levi on siis üks suuremaid mäesuusakeskusi Soomes.

Ega siis midagi, proovin mitte nii suurt pausi enam blogi kirjutamisel teha,
Hejdå!

Som vanligt, här är några bilderna också : Sinna Jokkmokki laadale sõites, nice loodus


Saamide/Lapimaa lipp


Põhjapõdra lihaga mingi tasku


Laadal


Laadal Austria kuti Thiloga


Mingi saamide rongkäik


Rongkäik2


Tagasisõites nägime põhjapõtru siis


Lund on siin palju, hanged kuskil 1,5m-2m


Pidu on ka vahepeal olnd, üks pilt siis kuskilt.. Paralleelika Niklasega
Saanivõistlustel parklas.. päris üks mootorsaan..
Stardijärjekord
Kõige püssim


Suvila


Minu tuba suvilas


Suur tuba 


SAAAN


Ilus loodus


Väike video ka stardist Hüpekas

No comments:

Post a Comment