Thursday, April 25, 2013

Aprill

Taas on kuu aega möödunud ilma, et oleks kirjutanud! Hea et meelde tuletatakse muidu läheks vist täitsa meelest ära. Igatahes nüüd siis asja juurde.

Umbes kuu aega tagasi kui veel lumi maas oli, käisime üks nv kalal mina, hostõde ja 2 meie ühist sõpra. Minu jaoks tegi asja muidugi erilisemaks see et ma pole kunagi talvel jää peal kalal käinud. Eesti keeles ma ei teagi kas eraldi sõna selle jaoks on, aga rootsi keeles öeldakse "pimpla". See oli jah täitsa omaette kogemus. Kala me väga ei saanud, mina sain algul ühe pisikese ning natukene enne ära minemist sai sõber ka paar tükki.

Siis teine suurem asi millest veel kirjuta on see, et käisime Levil hostperega suusatamas. Olgu siis taas öeldud, et Levi asub Soomes, Lapimaal ning on üks suuremaid suusakuurorte Soomes. Kokku olime seal 4 ööd. Kohale tuli ka mu hostisa vend koos oma naise ja Thiloga, kes on ka vahetusõpilane Austriast. Thilo tuli ka siis kaasa kuna mu hostisa vend on juhuslikult Thilo matemaatika õpetaja ning sedakaudu siis saigi see otsus.
Igatahes jah, Levil oli väga mõnus. Väike nostalgia isegi, kuna 2008 käisime seal oma perega ka niiet kohad tulid tuttavad ette. Päeval olime mäel, õhtul tegime sauna, mängisime kaarte ja vaatasime telekast hokit kuna SM oli käimas.

Hokist siis veel nii palju, et võistkond kellele meie pöialt hoiame (Luleå) sai Rootsi meistriliiga finaali. Pileteid oli mängudele äärmiselt raske saada, kuid meil õnnestus siiski 3ks mänguks piletid sebida. Finaalis olid siis vastamisi Luleå-Skellefteå. Ajalooliselt oli see esimene kord kui 2 Põhja-Rootsi võistkonda said finaali, niiet oligi selline naabrite omavaheline kemplus. Mängiti 4 võidu peale ning Skellefteå võttiski mängude kokkuvõttes 4:0 võidu ära. Kuna Piteå asub täpset Luleå ja Skellefteå vahel siis oli ka meil koolis jne rääkimisainet päris palju. Seekord siis igatahes nii.

Lõpuks sai valmis ka meie vannitoa-sauna remont. Algul oli plaanitud, et asi saab võib-olla 5 nädalaga valmis kuid kokkuvõttes läks 2,5 kuud. Igatahes nüüd saab taas saunas käia mis on ülinice.

Esmaspäeval tegin koolis rootsi keeles eksami, svenska som andra språk, ehk rootsi teise keelena. Sisuliselt tähendas see seda, et tegin 9nda klassi rootsi keele eksami. Noh, umbes sama mis Eestis 9ndas emakeele eksam. Eksam ise läks üle ootuste hästi, 59/73 hinne VG ehk 4 Eesti mõistes. Võib vist rahul olla!

Ilm on siin ka lõpuks kevadiseks läinud. Kohati on veel nats lund maas aga enamus on õnneks ära sulanud. See oli siis mu elu pikim talv, lumi tuli maha kuskil novembris ning n.ö korralik lumi oli aprilli alguseni.


PILTE:


Kala püüdmiseks pidi pileti vms ostma


Väike grill 


Järve peal

Nii see käiski


KALA


Meie hotell Levil


Levi


Levi, esimene nõlv


Vaade


Thiloga


Päris hea


Üks päev vahetasime Thiloga varustust, ta võttis mu laua ja ma tema suusadMäel


Suuska


Tagasi koju sõites polaarjoonelt väike klõps


Niisama peale kooli, chillin' in da hood


Sõpradega väike fifaõhtu, kuuekesi oli päris pull


Hokil NiklasegaHoki


Trenni ka vahel


Uus saun!!!


Veidi kehv pilt, aga päris edev kevadekuulutaja


Koolist veel mingi lambi piltSelle hooaja esimene jätss
No comments:

Post a Comment